Medyaverse Hizmetleri

Kurumsal Kimlik Çalışması

İletişim

info@medyaverse.com

+90

531 996 52 66

Kurumsal kimlik çalışması kapsamında kapsamlı ve özverili dijital çalışmalar yürütülmesi gerektiğini savunuyoruz. Yoğun rekabet ortamında kurumlar, diğer kurumlardan ayrılmak için birçok çalışma yapmak zorunda. Kurumların kendilerini rekabet ortamında öne çıkarabilecekleri özellikleri onların kendi kurum kimliklerinde saklıdır. Kurumsal kimlik, kurumun nüfus cüzdanına da benzetilebilir. Her kurumun kendine özgü kimliği bulunmalıdır.

Değer atfı olan kurumsal kimlik her ne kadar logo ve bazı görsel öğelerden oluştuğu için basit bir kavram olarak görülse de aslında stratejik olarak yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bunun sebebi, kurumsal kimliğin zaman içinde oluşacak olan kurumsal imaj oluşumuna etkisidir. Kurumsal kimliği güçlü olan kurumlar, olumlu imaj oluşumunda büyük bir avantaja sahiptir.

Biz Medyaverse, bu hususta şunları savunuyoruz: “Kurumsal kimlik firmanın ya da markanın iletişim sağladığı tüm araçlarını, kültürünü, misyonunu, hedeflerini, stratejilerini, örgüt yapısını, ürün ve hizmetlerini, hizmet verdiği pazar ya da sektörü, ofisleri ve toptancılarını içeren oldukça geniş kapsamlı bir değerdir.

            Bir kurum  “Neye inanır”,  “Ne mesaj verir“,  “Bir hikayesi var mıdır?” ve “Ne yapar, ne satar” eylemleri kurumsal kimliğini oluşturan öğeleridir. Bir şirketteki her şey diğer her şeyi etkiler ve herkes başka insanlar üzerinde etkiye sahiptir. Bu kurumsal kimliğin birbirleriyle çok yakın ilişkili olan örgütün fiziksel, operasyonel, insani özelliklerinden inşa edildiği anlamına gelmektedir.

Kurumsal Kimlik

Kurumun sözlü ve görsel tanıtımını, pazar konumlandırmasını ve kurumsal ürün düzeylerinde rekabeti farklılaştırmayı içermektedir. Bundan dolayı kavram, örgütün faaliyet biçimleri ve benimsediği stratejilerle yakından ilişkilidir. 

Kurum kimliği, bir kuruluşun logosu, tipografisi, renk düzenlemeleri, işaretleri vb. görsel ifadelerle temsil edilir. Büyük oranda kurum kültürünün görülebilir öğelerinden oluştuğu da söylenebilir. Kurum kültürü zaman içinde şekillenir ve kimi zaman kültürün değişmesi gereği görsel kimlik öğeleri de değişim gösterebilir.

Bir kurum ya da marka haline dönüşme potansiyeli olan bir yapının da kurumsal kimlik çalışması oldukça profesyonel bir şekilde görselleştirilmelidir. Kurumun sahip olduğu misyon ve vizyonu doğrultusunda ortaya çıkarılan renkler, kurumun karakteri ile hayat bulur ve birçok farklı bakış açısı neticesinde logoya dönüşür.

Logo ve kurumsal kimlik için kullanılan birçok unsur, önceleri antetli kağıt, kartvizit, gibi kağıda basılmak suretiyle kullanılırdı. Lakin her adımın dijitalleştiği günümüz koşullarında, dünya üzerindeki pek çok ülkeye saniyeler içinde ulaşırken, basılı malzemeler ile bir kurumsal imaj vakit kaybettirmektedir.

Bu nedenle Medyaverse olarak Kurumsal Kimlik çalışması hizmeti altında,

  • Logo Tasarımı
  • Kartvizit çalışması
  • Antetli Kâğıt Çalışması         
  • E-mail İmza Çalışması hizmetlerini vermekteyiz.

İşletmenizi markalaştırıyoruz. Kurumsal kimlik çalışması yaparak dijital ortamda markalaşma sürecinizi verimli hale dönüştürüyoruz.

Son Fırsat: 

Dakika
Saniye

Hemen Ara İndirimi Yakala