SEO Nedir, SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO Nedir, SEO Analizi Nasıl Yapılır

SEO, günümüz internet ortamında oldukça büyük öneme sahip bir konu. Artık her web site, blog, uygulama, içerik ve video için SEO gerekiyor. SEO, İngilizce “Search Engine Optimization” sözcüklerinin ilk harflerinden oluşturulan bir kısaltma. “Arama motorlarına uyumlu hale getirme” diyebiliriz. Bir ürün, uygulama, içerik, gönderi, web site fark etmeksizin her türlü sanal materyal için kullanabiliriz. Instagram’da bir gönderimizin arama sonuçlarında ve keşfette ön plana çıkarılması için SEO çalışması yapmamız gerekiyor. Yine aynı şekilde bir web sitenin arama motorlarında ön plana çıkarılabilmesi de bu çalışmalara bağlı.

Bir materyal odağında SEO çalışmaları kadar SEO analizi de önemli. Doğru ve detaylı analiz sayesinde doğru SEO çalışmaları yürütebiliriz. Piyasada onlarca SEO analiz ve değerlendirme aracı mevcut. Büyük çoğunluğu ücretli olsa da ücretsiz araçlardan iyi bir SEO uzmanı gerçekten kaliteli ve etkili bir analiz çıkarabilir. Ayrıca etkili ve detaylı raporlama da mümkün, diyebilirim.

SEO’nun Önemli Olduğu Alanlar Nelerdir?

En önemli ve çoğu kişinin çok sık duyduğu alan kuşkusuz Web siteler. Bir web sitenin arama motorlarında ön plana çıkması, popüler olması ve trafik elde edebilmesi SEO çalışmalarına bağlı. Web site dışında önemli olan diğer alanları da liste olarak paylaşalım.

  1. Youtube Videoları,
  2. Instagram Gönderileri,
  3. Tiktok Videoları,
  4. Google Play Mobil – Tablet Uygulamaları,
  5. Resim / Fotoğraf Arşivleri,
  6. Twitter Gönderileri ve ayrıca retweetler vb. alanlar için önemli, diyebilirim.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Aslında analiz hususu materyale bağlı. Yani biz, hangi alanda neyi ön plana çıkarmak istiyoruz? Web sitemizi mi, bir gönderiyi mi, bir uygulamayı mı yoksa bir videoyu mu? Çünkü her biri ayrı bir yöntem ve işlem gerektiriyor. Bu yüzden bu kısmı ayrı bir makalede apayrı bir detay içerisinde verebiliriz. Şu an için analiz konusunda bilgi almak ve materyallerinizin analizini yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Söz

Kuşkusuz bir son söz gerekecekse o da, başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere her türlü sanal – dijital çalışma, dijital pazarlama stratejileri gerektiriyor. Alanında uzman kişi veya ajanslar ile çalışma yapmak, gelecekte verimliliği daimi kılmak için önemli. Bu yüzden web siteniz, Blog veya e-ticaret siteniz için mutlaka arama motoru optimizasyon çalışması yaptırmalısınız. Öncesinde ücretli veya ücretsiz bir analiz öneriyoruz. Sanal araçlarla değil, doğrudan uzman bir kişiye bu analizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz / ücretli web site, video, sosyal medya hesabı vb. analizlerinizi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz. 7/24 sunduğumuz hizmetler kapsamında iletişim formu, irtibat numarası veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Son olarak her web tasarım veya yazılım hizmeti sunan kişi ve ajansların analiz veya arama motoru optimize çalışması sunmadığını da belirtelim. Çünkü arama motorlarına uyumluluk çalışması tamamen kendi başına ayrı bir işlem ve çalışma dalıdır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr
WhatsApp

Yorum bırakın